//Подтверждение прав от Яндекс
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Черкаський Автомобільний завод - "Богдан"
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Черкаська Обласна Філармонія
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Обласна Дитяча Лікарня
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Хрещатик СІТІ
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Фермерський ринок

Час диктує нам свої вимоги

Створенно admin_vlad - . Опубліковане в Новини Училища

Ситуація, що склалася в системі професійної освіти України мало кого  залишає байдужим. На часі мова йде про її модернізацію, яка передбачає оновлення навчально-виробничої бази та впровадження нових сучасних технологій у навчальний процес.

Одним із перших, хто підтримав процес модернізації робітничих професій є Черкаське вище професійне училище будівельних технологій.

Реалізувавши завдання щодо модернізації професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», нагальна потреба у фахівцях якої визнаної Урядом України, адміністрація училища приступила до модернізації  наступної — «Монтажник  гіпсокартонних конструкцій». У приміщеннях майже завершені опоряджувальні роботи і розпочата робота щодо оснащення їх необхідним обладнанням, інструментами та матеріалами.

Монтажник гіпсокартонних конструкцій – нова і водночас сучасна професія на ринку будівельної індустрії, але жоден будівельник вже не може уявити себе без технологій сухого будівництва.

Історія професії

Історія розвитку професії бере початок у XIX столітті, коли був створений прототип сучасного гіпсокартону. У 1880 р. Августин Сакетт а Америці створив листовий матеріал з десяти шарів картону, склеєних гіпсом, товщиною 5 мм.

У 1908 – 1910 роках Стефан Келлі і Кларенс Устман запатентували лист з двома шарами картону і гіпсом просоченим смолами всередині та повздовжнім закритим краєм. Таким чином гіпсокартон отримав структуру, яка збереглася до наших днів.

У 1917 в Англії була побудована перша фабрика  по виробництву гіпсокартону. Після Англії виробництво гіпсокартону продовжила і розширила Швеція – компанія «Гіпрок».

Спочатку листи гіпсокартону використовувалися для заміни фанери, дощок і ДСП у невеликих будинках. Вони були дешеві, кріпилися на дерев’яні каркаси або приклеювалися до поверхонь, створюючи рівну і гладку, зручну для пофарбування поверхню. Її можна було пиляти або ламати згідно розмітки.

Конструкції з гіпсокартону в останні кілька років одержали повсюдне поширення. В результаті чого у 2005 році виникла нова будівельна професія – монтажник гіпсокартонних конструкцій.

У 1932 році була заснована німецька сімейна фірма «КНАУФ», яка виготовляла гіпсокартон та інші вироби з гіпсу. З часом фірма «КНАУФ» почала виготовлення матеріалів і виробів для конструкцій з гіпсокартону (елементи каркасів, комплектуючі, плити підлог і стель, сухі суміші, клеї), розробку нових технологій, документації, інструменту, пристроїв,засобів індивідуального захисту.Відбулось друге народження гіпсокартону. Архітектори і технологи розробили технології ламаних та гнутих поверхонь з ГКЛ.  Куполи, колони, арки, карнизи, криволінійні поверхні стін і стель, складні переходи з однієї площини в другу – все це стихія гіпсокартону.