//Подтверждение прав от Яндекс
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Черкаський Автомобільний завод - "Богдан"
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Черкаська Обласна Філармонія
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Обласна Дитяча Лікарня
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Хрещатик СІТІ
Ми брали участь у будівництві:

Ми брали участь у будівництві:

Фермерський ринок

ЗВІТ про діяльність МНПЦ СБТ за І-й семестр 2018/19 н.р.

Створенно admin - . Опубліковане в Навчально-практичні центри

  Створення Міжрегіонального навчально-практичного центру сучасних будівельних технологій (далі – МНПЦ СБТ), правонаступника регіонального НПЦ з 2010 року слугує в навчальному закладі як осередок підвищення якості професійної підготовки, задоволення поточних і перспективних потреб у висококваліфікованих працівниках через призму співпраці з соціальними партнерами.

  Даний  МНПЦ СБТ було створено на  реалізацію положень Постанови КМУ  «Про розвиток соціального партнерства в сфері початкової професійної освіти» (2010)  та «Комплексного плану  заходів КМУ з розвитку освіти в Україні на період до 2011 року», одним із завдань  яких передбачалося створення на базі державних професійно-технічних навчальних закладів центрів професійно-технічної освіти для впровадження інноваційних технологій з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робіт ничих кадрів.

Шляхом створення навчально-практичних центрів міністерство передбачало реалізацію завдань щодо практичної підготовки учнів професійно-технічних навчальних закладів, впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів.

Сьогодні стратегічні завдання Міністерства освіти і науки України щодо модернізації освіти можуть бути досягнуті тільки в процесі постійної взаємодії системи освіти з зацікавленими соціальними партнерами, — в чому ми, педагогічні працівники училища,  переконані на власному прикладі співпраці.

Соціальне партнерство в навчальному закладі – це унікальний підхід до розвитку співтовариства й людських ресурсів. Він фокусується на служінні інтересам навчального процесу, сприяє позитивним змінам та вдосконаленню роботи педагогічного колективу у середовищі, що швидко змінюється.

Сьогодні навчальний заклад працює з 11 фірмами-виробниками сучасних будівельних матеріалів на зразках і за технологіями яких навчаються учні училища.

Впродовж  І-го семестру 2018/19 року в училищі спостерігалася  модернізація виробничих приміщень та професій зокрема. Так, німецька фірма «РЕХАУ», забігаючи  укладанню Договору про співпрацю, поставила  у НПЦ  сантехнічного обладнання і устаткування лабораторний діючий стенд

_1

У жовтні 2018 – розпочав роботу новостворений навчально-практичний центр з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», за підтримки соціального партнера – ТДВ «СІНІАТ»,  який  включає навчально-виробничу майстерню з монтажу гіпсокартонних конструкцій

_2 _3 _4 _5 _6 та кабінет-конференц-зал з монтажу гіпсокартонних конструкцій

_7 _8 _9

Укладено Договір про співпрацю з ТзОВ «СНЄЖКА-УКРАЇНА», яким обумовлено створення навчально-практичного центру з професії «Маляр», роботи зі створення якого за І-й семестр виконані на  75 відсотків.

На часі – відкриття навчально-практичного центру з професії «Штукатур», у співпраці з соціальним партнером – Фабрикою будівельних сумішей «БудМайстер» .

10

У приміщеннях центрів проводяться уроки виробничого навчання з використанням сучасних матеріалів, обладнання, інструменту, застосовуючи новітні технології фірм-соціальних партнерів.

Протягом І-го семестру 2018/2019 н.р., у рамках функціонування МНПЦ СБТ, проведено низку практичних та семінарських занять професійного спрямування для учнів, майстрів виробничого навчання  училища, а саме:

-  семінар і майстер клас від  ДП «ГЕРЦ-Україна» та ТОВ «Акварем-Україна»;

-  семінари та майстер-класи  від ТОВ «Фабрика будівельних сумішей «БудМайстер» для учнів професії «Штукатур»;

-  семінари та  практичні заняття для учнів професії «Маляр» від ПП«ЗІП» ТМ «Тріора.

11 12 13 13а

На базі кабінету-конференц-зали з монтажу гіпсокартонних конструкцій  проведено засідання методичного об’єднання для викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю за ініціативи НМЦ ПТО в Черкаській області.

На базі НПЦ СОІУ соціальним партнером  училища – ТОВ «Сантехстиль» продовжилася діяльність, започаткована у 2017 році,  Академії для монтажників будівельної галузі міста та учнів професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

Педагогічні працівники навчального закладу є учасниками проектів, започаткованих Міністерством освіти і науки України. Так, у жовтні-листопаді 2018  майстер виробничого навчання  Лєхмус В.В. пройшов курси з професійної підготовки за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій»,  у рамках німецько-українського проекту «Професійна освіта в будівельній галузі України». Керівник МНПЦ СБТ Фурман О.Я. брала участь у засіданні Наглядової ради українсько-швейцарського проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні», участь у семінарі для підвищення кваліфікації координаторів НПЦ з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» у рамках українсько-швейцарського проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» та семінарі AGENDA  «Державно-приватні партнерства для розвитку навичок. Основні результати дослідження ЄФО».

14 15

Забезпечення відповідності освіти змінам, які відбуваються в державі, на сьогодні розглядається як тенденція її розвитку. Освіта, на наш погляд, не повинна обмежуватися рамками педагогічного процесу. Вона повинна охоплювати  велику кількість учасників, прагнучи залучити практично усіх у процес перетворення суспільства в цілому.

Саме цим пояснюється бажання педагогів училища до участі у заходах різного рівня, а саме:

-                     участь у науково-практичній конференції «Бізнес і професійна освіта України: початок другого десятиліття співпраці», яка відбулася на базі ВПУ №7 м. Калуш Івано-Франківської області;

16 18

 у відкритті навчально-практичного центру «Снєжка» на базі ДНЗ «Вище професійне училище №2 м. Херсона» та навчально-практичного центру «Полімін» ТОВ «Фомальгаут-Полімін» на базі ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

19

Не  менш важливим для закладу освіти є розширення соціального партнерства із закладами зарубіжжя. Так, директор навчального закладу Молоцило В.О., в числі делегації  області, відвідала професійну школу «Манфредіні» з м. Есте, провінція Падова (Італія).

Діяльність МНПЦ СБТ, навчального закладу в цілому, постійно висвітлювалася впродовж І-го семестру навчального року на сайті училища, та на шпальтах училищного журналу  «На часі».

Керівник  МНПЦ СБТ

ДНЗ «ЧВПУ БТ»                                                                                                                                                                                                                                                                         О.Я. Фурман